Temizlikle İlgili Bazı Tarihi Gerçekler!

1500'lerde İngiltere'de insanların çoğu Haziran'da evlenirlerdi. Çünkü yıllık banyolarını Mayıs ayında yaparlar, Haziran'da daha çok kötü kokmazlardı. Ama yine de kokmaya başladıkları için gelinler pis kokuyu bastırmak için ellerinde bir buket çiçek taşırdı. 

DETAY

Bakteriler

Bakteriler bağımsız yaşayabilen küçük organizmalardır.

DETAY

Evdeki KOAH Tehlikesi !

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Akkurt, KOAH'ın ortaya çıkmasında sigaradan sonraki en büyük nedenin iç ortam hava kirliliği olduğunu bildirdi.

DETAY

Astım Nasıl Anlaşılır ?

Astımın en sık görülen belirtisi nefes darlığıdır. Nefes darlığı herhangi bir neden yokken, bazen de parfüm, sigara dumanı, yemek kokuları gibi kokularla, soğuk, egzersiz ve alerjenle karşılaşıldığında aniden başlar.

DETAY

Temizlikte ve Mutfakta Püf Noktalar!

Mutfak eşyalarının üzerindeki etiket izlerini yok etmek için, üzerlerine mobilya cilası serpip yumuşak bir bezle silin.

DETAY

Buharlı Temizlik Nedir?

Klasik, bilinen temizlik sistemlerinden çok daha etkili ve en önemlisi de daha hijyenik temizlik sağlayan güvenilir bir temizlik metotudur.

DETAY

Uzayda Değil Evinizde Yaşıyorlar !!!

Akar diğer adıyla mite(mayt), evlerimizde sıkça yaşayan gözle görünmez canlılardır.Mite diye adlandırılan ev akarları yapı olarak oval şekillerdedir,

DETAY

Allerjik Astımdan Korunma Yolları

En büyük risk faktörü ev tozu akarlarıdır. Sıcak ve rutubetli ortamları severler, gözle görülmeyen mikroskobik canlılardır. Düzenli bir tedavi ve alınacak tedbirlerle astıma bağlı şikayetleri ortadan kaldırmak mümkündür.

DETAY

ÜCRETSİZ DENEYİN